Jak zvládnout zimu s Mustangem

C:\fakepath\IMG 20150104 160428 hdrcrop

V minulém článku jsme si popisovali, že jezdit s Mustangem i přes zimu rozhodně není nemožné. Co ale dělat pro to, aby jsme zimní provoz úspěšně zvládli?

19. 02. 2018

Pneumatiky, pneumatiky a zase pneumatiky. Tyhle čtyři kusy gumy jsou to, co propojuje vaše auto se silnicí. Dá se říci, že je to nejdůležitější zimní vybavení na standardním autě. O to víc pečliví musíme být při výběru zimního obutí u divočáka s náhonem zadních kol.

Zkontrolujte baterii. Skvělé zimní pneumatiky vám budou úplně na nic, pokud se vám auto nepodaří za mrazivého dne nastartovat. Inspekci proveďte sami nebo svěřte svému mechanikovi. Standardní životní cyklus baterií je cca 3,5 roku.

Zjistěte, zda je v chladícím systému nemrznoucí směs. To samé proveďte i s vodou do ostřikovačů. Zdá se to jako banalita, ale prasklá nádržka vody do ostřikovačů může způsobit velké nepříjemnosti.

Vložte do kufru 50 kg pytel s pískem. Ano, je to praktika, která se používala v českých “dvanáctsettrojkách”, které měli také motor v předu a poháněný zadek, nicméně skvěle funguje i u amerického Mustangu.

Inspiruj se. Sdílej. zůstaň ve spojení.
facebook - půjč si Ford Mustanginstagram - půjč si Ford Mustang